Ексклюзивні ножі ручної роботи № 1 в Україні
Щоденно, 24/7
Без вихiдних
Як правильно купити ніж та що краще знати про володіння ним в Україні

Як правильно купити ніж та що краще знати про володіння ним в Україні

Спершу: ні у якому законі України не сказано про заборону володіння побутовим ножем.
Головне, щоб цей ніж не був холодною зброєю.
Іншими словами: якщо ніж не є холодною зброєю, в Україні ним може володіти будь хто, хоч немовля в колисці, хоч пенсіонер.  
Інша справа – холодна зброя.  На неї потрібний дозвіл.

Який ніж є холодною зброєю, а який ні?

В Україні експерти, як правило, не визнають холодною зброєю ніж, якщо його клинок коротший за 9 см, товщина клинка по обуху менша, ніж 2,6 мм, або якщо у нього ручка без упорів.

Що за справа із тими упорами?

Під словом «упори» маються на увазі виступи рукояті, які фіксують руку і не дають долоні зісковзнути на лезо. Вважається, що при спробі когось вдарити, рука зіскочить з ручки без упору (наприклад — гарди), і нападник поріже сам себе.

Холодною зброєю зазвичай є ніж, який вибивається з норми за всіма переліченими параметрами.

Тобто, якщо у ножа одночасно клинок довший за 9 мм і товщий за 2,6 мм, а рукоять має яскраво виражені упори — це точно «холодняк».

Якщо по одному з параметрів ніж «не дотягує», холодною зброєю він може і не бути.  Швидше за все, він буде «господарсько-побутовим».

Одразу видно, що тут використовується дуже багато слів типу: «швидше за все», «як правило», «зазвичай».  Тобто все це не точно.  Можливі варіанти.

Не купуйте ножі з лотків та кіосків у переходах метро. Купуйте ножі лише у серйозних спеціалізованих магазинах! До кожного ножа, який продається у серйозному магазині, прикладається експертний висновок, що він не належить до заборонених до свободного використання категорій.

Отримайте цей важливий папір при покупці, та носіть постійно із собою разом із ножем.  Це той документ, який потрібно буде показати поліцейському у разі претензій.

Ну і все ж таки, для носіння в місті ножа краще мати такого, що буде виглядати максимально не агресивно та не провокуюче.

А якщо я не ходитиму з ножем, а зберігатиму його вдома?

Висновок експерта все одно потрібний. Якщо ніж є холодною зброєю, то, незалежно від віку, без дозволу не можна: носити його із собою, возити в машині, зберігати вдома, передавати чи продавати іншим особам. Не можна ремонтувати та навіть робити такі ножі.

Так, згідно із законом носіння холодної зброї без дозволу та зберігання у будинку — різні речі і покарають вас по-різному.  Але все одно покарають.

Залежно від конкретного трактування ситуації, це може бути грошовий штраф і конфіскація ножа, а може бути позбавлення волі до 3 років.

Так що краще таких помилок не допускати.

Ви повинні бути впевнені, що ваш ніж – господарсько-побутовий. Важливо, щоб ви змогли це довести (знову таки – експертний висновок).

Ваш ніж та комендантська година

По-перше, нагадаємо, що знаходитись під час комендантської години на вулиці не маючи спеціальної перепустки — вже само по собі порушення.

Під час комендантської години патрулі мають законне право зупиняти громадян, перевіряти їх документи, здійснювати огляд їх речей та вилучати предмети, що є знаряддям правопорушення.

Тобто, якщо ви здійснювали правопорушення за допомогою ножа, його буде вилучено. У іншому разі претензій до наявності у вас побутового ножа (не холодної зброї) бути не має, бо носіння та володіння цими предметами ніякими законами та постановами не передбачається.

З одного боку, ваше право власності захищене Конституцією.  Вилучати щось має право лише держава і лише в особі представників певних органів виконавчої влади.

Але комендантська година є заходом, що регулюється спеціальною Постановою, а патрульні — представники державних органів.

Мусимо вам нагадати, що за невиконання законних вимог патрульних передбачено штраф або арешт до 15 діб. Також патрульні мають законне право застосовувати силу або навіть зброю у разі супротиву з боку правопорушника.

Майте це на увазі та поводьтеся розумно.

Ніж та самооборона

У жодному разі при зустрічі з поліцією не кажіть про те, що ніж потрібний вам для самооборони!

Законом України таке явище, як “самооборона ножем”, взагалі не передбачається на законних підставах. Подібна заява вже сама по собі може трактуватися як “задум” і претензія на порушення закону. З усіма витікаючими.


Про основні критерії визначення холодної зброї

ЗаконодавствоХолодна та метальна зброя | Автор: Web admin

Про основні критерії визначення холодної зброї

Про основні критерії визначення холодної зброї

В нашій країні, на жаль, немає Закону про зброю. Є лише внутрішні інструкції та матеріали МВС. Через це щодо приналежності ножів до холодної зброї (Х.З.) чи їх побутового призначення в народі ходить безліч міфів. Спробуємо трошки розвіяти це мракобісся.)

Для початку запам'ятайте АКСІОМИ - три головні ознаки холодної зброї. Вони нескладні:

1. Ніж не може бути Х.З., якщо довжина його клинка менша за 90 мм (міряється від утику руків'я до кінчику);

2. Ніж не вважається Х.З., якщо його клинок тонший за 2,6 мм (у найтовщому місці);

3. Ніж не є Х.З., якщо у нього немає вираженої гарди або упору, чи підпальцевих виїмок на руків'ї (або їх глибина менша за 5 мм).

Ці аксіоми окреслюють три основні ознаки холодної зброї. Якщо ніж не задовільняє бодай ОДНІЙ із них - підкреслюємо це! - він не буде вважатись холодною зброєю.

Щоб вважати ніж холодною зброєю, він має відповідати цим трьом ознакам. Якщо бракує бодай однієї - ніж не є Х.З. P.S. Звичайно, ознак холодної зброї у експертній Методиці нараховується дещо більше. Але оці три - основні. Їх варто пам'ятати.

Щоб вважати ніж холодною зброєю, він має відповідати цим трьом ознакам. Якщо бракує бодай однієї - ніж не є Х.З. P.S. Звичайно, ознак холодної зброї у експертній Методиці нараховується дещо більше. Але оці три - основні. Їх варто пам'ятати.

Також не вважаються холодною зброєю ножі, у яких вістря клинка має кут більше 70 градусів - себто, кут між лініями обуха та леза на вістрі ножа досить тупий. Бо ними просто не вийде вколоти.

Нарешті, до зброї не зарахують ножа, що не пройшов динамічні випробування чи випробування на його міцність при ударах по сухій сосновій дошці. Але це вже вимагає проведення експертизи. Та й кому такі ножі потрібні, якщо вони розвалюються чи ламаються від кількох потужних ударів?

А от ножі, які однозначно вважаються холодною зброєю - це моделі, які стоять на озброєнні армій та збройних сил різних країн світу. У тому числі, ясна річ, багнети. Трошки народних міфів і чистої правди про ножі та холодну зброю від експертів-криміналістів наводимо на ілюстраціях до цієї публікації.

"Ніж-метелик - це страшна холодна зброя, бо він є у бандитів!" - насправді ні, у нас це просто побутовий ніж. На відміну від США, скажімо.

У наших магазинах, на жаль, запросто продається і холодна зброя, при тому, часто без усіляких позначок її як такої. Тому що відповідальність за придбання зброї несе покупець.

То ж коли сумніваєтесь, завжди просіть у продавця сертифікат на ніж. У ньому має бути вказано дату та місце проведення експертизи, модель ножа, прізвище експерта та висновок за її результатами.

І найголовніше. Якщо сертифіката немає, а ножик дуже вже припав вам до душі і проситься до рук - ну то купіть! Але - користуйтесь ним удома. Просто не ходіть із ним на вулицю - у місця, де вас може перестріти поліція. А як можна законно придбати холодну зброю - то вже тема для іншої публікації.

Якщо відчуваєте у собі сили та завзяття глибше зануритись у науку криміналістику, то ось вам, будь-ласка, діюча експертна Методика визначення приналежності до холодної зброї.

Отакі-то справи. Розповсюджуйте серед друзів, а то ці міфи та вигадки вже добряче набридли.

"Складаний ніж не може бути холодною зброєю!" - ще і як може, якщо він має три її основні ознаки і пройде усі випробування. Будьте уважні, вимагайте сертифікат!

"Якщо ніж заточено з обох боків клинка, як кинжал - це зброя!" - зовсім не обов'язково. Мають бути три основні ознаки Х.З. Тут, приміром, немає гарди.

"Ніж-викидуха (автомат) - то точно зброя!" - аж ніяк. Частіше за все подібні іграшки не проходять динамічні випробування (просто ламаються). Та й ознакам Х.З. часто не задовольняють.

"Найстрашніша холодна зброя - це фінка!" - традиційні фінські ножі, як-от на фото, частіше за все відносяться до туристичних та побутово-господарських. У цього немає гарди, тому це не Х.З.

"Мисливський ніж - це ж не зброя, правда?" - от якраз те, що у наших краях зветься типовими мисливськими ножами, дуже часто відноситься саме до холодної зброї. Будьте уважні, перевіряйте основні ознаки Х.З. у такого ножа.

Так виглядає український

Так виглядає український "сертифікат" - висновок експерта - на ніж. Часто лише експертиза може однозначно визнати ніж господарсько-побутовим або холодною зброєю.

Сайт: https://zbroya.info/

 

Коментарі

Написати коментар