Ексклюзивні ножі ручної роботи № 1 в Україні
Щоденно, 24/7
Без вихiдних
Як точити кухонні ножі? Поради від Євгена Клопотенка

Як Точити Кухонні Ножі? Чим і Як Заточити Ніж в Домашніх Умовах?

Поради від Євгена Клопотенка

Щоб приготування їжі було в радість, важливо не тільки мати під рукою хороші якісні ножі. Потрібно ще знати, як правильно їх заточити. Саме про це я і хочу вам розповісти.

Я дуже часто стикаюся з тим, що багато хто сприймає довгий закруглений напилок, який іноді продається у комплекті разом з ножами, за пристосування для заточування. Але це не зовсім так. Ця штука називається мусат, і призначений він не для заточування, а для вирівнювання леза. Для цього проводите лезом по обидва боки під кутом 45 градусів уздовж мусата. Ніж не стане гострішим від цього, але лезо буде рівним.

А для того, щоб зрозуміти, який вид точила краще використовувати, для початку необхідно зрозуміти, для яких цілей ви використовуєте той чи інший вид ножа. Залежно від цього потрібно використовувати для заточування різні види точильних каменів.

Пористі точильні камені

Якщо вам потрібний ніж, за допомогою якого буде легко щось рубати або нарізати м'ясо, то використовуйте для такого ножа пористий і шорсткий точильний камінь. Він зробить ніж дуже гострим та ідеальним для рубки. Просто проводите лезом по обидва боки по каменю приблизно 2-3 хвилини.

Гладкі точильні камені

Якщо вам потрібний ніж для ніжної нарізки сиру, риби або овочів, то я рекомендую точити такий ніж за допомогою гладкого точильного каменю, який практично не має шорсткостей. Важливе правило для таких каменів - їх обов'язково необхідно змочити водою. Після цього точите ніж так само, як і у попередньому випадку, але трохи довше - приблизно хвилин 6-8. Як тільки камінь висихає, потрібно знову змочити його водою.

Професійні точильні камені

Якщо вам потрібен професійно заточений ніж, то для цього є ще один вид каменів. Вони світлого синього кольору і мають збоку напис «#600». Такі камені майже не заточать ніж, але зроблять метал ідеальним на мікрорівні. Купити такі камені ви можете в інтернеті, вибір зараз досить широкий.

І пам'ятайте, що ідеально наточені ножі зроблять процес приготування їжі легким і приємним.

Коментарі

Написати коментар